MySky

Patarimai iš mano dangaus

Privalumai ir trūkumai naudojant internetą

Internetas – tai tikras pagalbininkas tiek kasdieniniuose darbuose, tiek laisvalaikio metu. Šiuo metu be interneto sudėtinga išsiversti net dieną, todėl kiekvienas jį turime namie ir vartojame be jokių pauzių. Šios įrangos privalumai ir taip aiškūs – greitas informacijos gavimas, įvairios funkcijos, tačiau kaip ir viskas internetas taip pat turi ir trūkumų. Interneto greičio matuoklė – pravartus įrenginys siekiant geriausio rezultato.

Kaip internetas padeda mums?

• Greitis. Seniau gauti informaciją būdavo ypač sunku, tekdavo jos ieškoti laikraščiuose, žurnaluose ir kitose tradicinės žurnalistikos būduose. Tai užtrukdavo ypač ilgai, nes ją rinkti ir kaupti vartotojui tekdavo ilgai laukti šaltinių, kurie nebūtinai atsakydavo į rūpimus klausimus. Šiuo metu turint internetą informaciją galima rasti labai greitai. Tai užtrunka apie porą sekundžių, kai pačios svetainės siūlo informacija, kuri aktuali ir svarbi.

• Didelė pasiūla. Šiuo metu internetinių puslapių ypač daug, todėl rasti informaciją galima iš skirtingų šaltinių. Vis dėlto informacija nebūna visada patikima. Interneto greičio matuoklė dažnai neveikia tinkamai dėl nepatikimų svetainių, kurios gali bandyti persiųsti virusus į Jūsų įrenginius. Penki.lt siūlo matuoklę geriausiu kainos ir kokybės santykiu. Kai kurie nepatikimi šaltiniai siūlo melagingą informaciją, todėl vartotojams svarbu gebėti atsirinkti tik tai, kas svarbu.

• Mokytis ir dirbti. Šiuo metu tai tampa nebeatsiejami dalykai. Internetas padeda rasti reikiamą informaciją, palaiko programas ir atliekas kitas svarbias funkcijas. Darbas vyksta daug greičiau ir aktyviau, nes galima lengvai ir greitai rasti informaciją ir kita.

Kaip tai gali pakenkti mums?

• Žala smegenims. Šiuo metu pastebima, kad vaikai anksti pradėję naudotis internetu, sunkiau geba susikaupti, jiems svarbiausi ryškios spalvos ir garsai. Todėl vaiko aktyvumas internete turi būti prižiūrimas tėvų. Kitokiu atveju gali atsirasti priklausomybė. Interneto greičio matuoklė gali padėti kontroliuoti interneto greitį ir jo kokybiškumą.

• Informacijos „šiukšlynas“. Užsukus į internetinį puslapį informacija ir žinios būna sumaišytos su reklama. Svarbu, atsirinkti tik tai, kas svarbiausia, tam gali padėti specialios programos, kurios sustabdo reklamų veikimą. Tokiu atveju vartotojas galės susikoncentruoti į informaciją, kuri yra naudinga jam.

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2021 MySky

Temą sukūrė Anders Norén