MySky

Patarimai iš mano dangaus

Prieš 10 metų ir dabar. Interneto įtaka vaikams

Šiuolaikiniai vaikai vis greičiau susiduria su naujausiomis technologijomis. Tai reiškia, kad poveikis juntamas jau nuo pat jaunystės. Vietoj to kad rinktųsi žaidimus kieme, šiuo metu dažniau pasilieka namie ir leidžia laiką su telefonu ar kompiuteriu. Dažnai laisvalaikio būdu tampa – išmanioji televizija. Tai gali padaryti didelę žalą vaikams, todėl būtina imtis veiksmų, kad vaikas su tuo nesusidurtų.

Prieš 10 metų – ko pasimokyti?

Nors prieš 10 metų jau buvo atsiradęs internetas, vis dėlto tai nebuvo taip paklausu kaip dabar. „Facebook“, „Instagram“ ar „Snapchat“ populiarumas dar buvo tik priešakyje, todėl vaikai leido laiką kitaip. Svarbiausia, kad jų veikla kenkė jų sveikatai mažiau. Buvimas gamtoje ar su kitais vaikais buvo svarbi jų gyvenimo dalis. Todėl jų fizinis aktyvumas buvo didesnis.

Tėvai norintys užauginti savarankiškus, sąmoningus vaikus turėtų neleisti ir nepirkti telefono ar kompiuterio tol, kol tai nėra būtina. Jei vaikas yra irzlus jam neįjungti filmuko, kuris nukreiptų jo dėmesio. Išmanioji televizija – taip pat yra grėsmė, todėl vaikas neturėtų taip leisti savo laisvalaikio.

Kaip išvengti priklausomybės?

Priklausomybė nuo išmaniosios technikos gali pažeisti vaiką, todėl jam būtinas atidėtus dėmesys. Jei vaikui nuobodu su juo žaisti, skaityti knygas. Tai padės lavinti vaiką nuo pat mažumos. Vaikui ypač svarbus tėvų dėmesys. Būtent dėl šio trūkumo dažnai vaikas tampa pasyvus, linkęs leisti laiką vienas. Svarbu, kad vaikus mokėti komunikuot su bendraamžiais.

Kokių klaidų nedaryti?

Pirmiausia, nereikėtų leisti vaikui laiką žaidžiant kompiuteriu, telefonu. Tuo labiau jam pirkti šias priemones. Vaikas turi suprasti, kad yra kitokių būdų praleisti laiką. Būtina skatinti aktyviai leisti laisvalaikį, ieškoti hobių, pomėgių. Išmanioji televizija – nėra vienas iš jų.

Kada leisti vaikui naudotis prietaisais?

Tai yra neišvengiama, vis dėlto būtina laukti tol, kol įmanoma. Tai tampa svarbu mokyklos metu, kai vaikui reikia ieškoti ir rinkti informaciją. Svarbu mokinti vaiką naudotis internetu saugiai. Pirmus kartus tai atlikti kartu ir net vėliau prižiūrėti jo veiklą.

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2021 MySky

Temą sukūrė Anders Norén