MySky

Patarimai iš mano dangaus

Kaip užvesti mašiną šaltu oru?

Ne paslaptis, jog ne vienas automobilių vairuotojas nelaukia šaltojo sezono, nes šiuo metu keliuose galime matyti daugiausiai pakėlėse stovinčių mašinų ir važinėjančių techninės pagalbos automobilių. Žinoma, tralas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste atvyks į pagalbą vos prireikus, tačiau daugelis iš mūsų norėtų užsikurti mašiną be kitų pagalbos. Taigi, kaip tai padaryti?

Pirmas metodas – laikykite mašiną šiltoje vietoje

Kadangi mašinos baterijos bei variklio skystis nemėgsta šalčio, laikyti mašiną šiltoje vietoje yra pats paprasčiausias būdas padėti jai lengviau užsikurti. Žinoma, geriausia vieta būtų garažas, tačiau jeigu neturite galimybės mašinos laikyti garaže, pasistenkite ją statyti į užuovėją, už kažko didelio. Statykite už pastatų ar didelių medžių.

Taip pat galite naudoti baterijų šildytuvus bei variklio šildytuvą. Tai yra dažna praktika regionuose, kur yra labai šalta. Jeigu nenorite, jog ypatingai šaltu oru tralas Vilniuje ar kitame mieste netaptų vieninteliu išsigelbėjimu, šildykite baterijas ir variklį per naktį. Ypatingai šis procesas yra svarbus dyzeliniams automobiliams.

Naudokite tinkamą alyvą

Patikrinkite savo automobilio naudojimo instrukcijas ir rekomendacijas, kuriose rašo, kokią alyvą reikia naudoti jūsų automobiliui. Ant alyvos yra pažymėti du numeriai, kuriuos reikia suprasti – pirmasis, kuris turi raidę W, rodo, jog alyva yra skirta žiemai. Būtent žieminę alyvą reikia pilti žiemos sezonu.

Kaip teisingai užvesti?

Nors tralas Vilniuje ar kitame mieste gali greitai sureaguoti į mūsų skambutį, pabandykime patys. Svarbu yra ir tai, kaip mes užvedinėjame automobilį – iš pradžių pasukite raktelį tik vieną kartą ir šiek tiek palaikykite sistemą įjungtą.

Palaukite keletą sekundžių, ir tuomet pasukite raktą iki galo. Jeigu girdite, jog automobilis nenori užsikurti, ilgai nelaukite ir išjunkite. Po kiek laiko bandykite vėl. Na, o jei matote, jog nepavyksta, galite pabandyti paprašyti pagalbos kitų vairuotojų kelyje.

Pastarieji dažnai vežiojasi akumuliatorių pakrovėjus, todėl lengvai užkursite mašiną kartu.

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2022 MySky

Temą sukūrė Anders Norén