MySky

Patarimai iš mano dangaus

Apsaugos sistemos

Namų savininkai, rinkdamiesi šarvuotas duris, signalizaciją, dažnai pamiršta, kad apsaugos sistemos yra reikalingos ne tik nuo vagių, bet ir nuo įvairų namuose atsitinkančių nelaimių: gaisro, vandens užliejimo ir kitų. Reiktų nepamiršti skirti lėšų ir tokioms priemonėms kaip dūmų, judesio, temperatūros jutikliai, kurie galės užtikrinti, kad vakare grįžę į namus juos rasite tokius pačius, kokius palikote iš ryto.

Jei nesate tikri, kokios apsaugos sistemos Jums reiktų, pirmiausia privalu atsižvelgti į turimą erdvę ir poreikius. Vienokios sistemos yra siūlomos gyvenantiems didelėse erdvėse, tokiose kaip nuosavi namai, ir kitokios – mažesnėse, pavyzdžiui, butuose. Jei gyvenate nuosavame name, didelė tikimybė, kad Jums reikės skirti lėšų ir lauko erdvių apsaugai skirtoms priemonėms. Taip pat nepamirškite, kad apsaugos nustatymai gali skirtis, jei turite naminių gyvūnų: judesio, temperatūros pokyčių jutiklius reikės pritaikyti prie jų.

Kaip buvo minėta, yra skirtingos priemonės, kurios gali užtikrinti Jūsų namų saugumą. Tad galite rinktis, ką montuoti:

  • Judesio jutikliai. Siunčiamas signalas, jei namuose pastebimas judesių pakitimas – atidaryti langai, sujudėjusios užuolaidos. Jie taip pat gali suveikti, jei pradeda bėgti vanduo užlieja kambarį.
  • Temperatūros jutikliai siunčia signalą, jei buvo pastebėtas temperatūros pokytis – ji gali būti tiek sumažėjusi, tiek padidėjusi.
  • Dūmų jutikliai suveikia pajutę nenustatytos kilmės dūmus kambaryje. Itin patogūs apsaugai nuo gaisro, tačiau gali suveikti ir netyčia netinkamai panaudojus keptuvę ar orkaitę.
  • Stiklo dūžio jutikliai reaguoja tik jeigu buvo įskeltas, išdaužtas langas siekiant patekti į vidų.
  • Magnetiniai durų/langų davikliai. Šie davikliai seka, ar buvo atidarytos durys ar langai ir tik tuomet siunčia signalą.
  • Elektroniniai perimetro barjerai. Šie siųstuvai gali nustatyti, ar buvo pažeistos perimetro ribos (ar kažkas peržengė nurodytą liniją).

Visiems prietaisams kontroliuoti yra reikalinga centralė, kuri apdoroja gaunamus signalus ir siunčia pranešimą nustatytu numeriu ir nurodo pažeidimus. Šalia jutiklių paprastai pritaisomos ir lauko ar vidaus sirenos, kurios suveikia (garsiniu signalu) reaguodamos į daviklių duomenis ar centralės siunčiamą signalą.

Sumontuotos apsaugos sistemos gali padėti saugoti Jūsų namus. Naudodamiesi jomis, galite mažiau rūpintis ir eiti į darbą ar ramiai važiuoti atostogauti. Jei kas atsitiks, gausite pranešimą bei žinosite tiksliai, kokie buvo Jūsų erdvės saugumo pažeidimai.

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

Komentarų: 0

© 2019 MySky

Temą sukūrė Anders Norén