MySky

Patarimai iš mano dangaus

Telefonspynės

Gyvenant daugiabutyje gali būti sunku nuolatos užtikrinti reikiamą apsaugą – užrakintų laiptinių kodą nepageidautini asmenys gali perprasti ir laisvai atsidurti namo viduje. Todėl daugiabučių namų gyventojams yra paranku turėti papildomą apsaugą, kuri leistų jaustis patikimai būnant namuose. Viena iš galimų priemonių yra telefonspynė.

Telefonspynės gali užtikrinti didesnę apsaugą, mat nepažįstami lankytojai turi pasiskambinti į butą ar namą, kad būtų įleisti. Taip sumažėja tikimybė, kad į namą įeis vagys, nes dažniausiai pro duris įleidžiami tik kažkieno lankytojai ar draugai. Jos taip pat gali būti pritaikytos privatiems namams bei kotedžams. Prietaisai susideda iš iškvietimo ir priėmimo panelių.

Prietaisai gali būti audio, video, belaidžiai ar GSM.

  • Audio telefonspynės leidžia tik klausytis balso, todėl turi didesnę apsirikimo galimybę. Tai yra dažniausiai instaliuojama apsauga daugiabučiuose.

  • Video telefonspynėse yra kamera, tad buto ar namo savininkas gali matyti, kas atėjo prie durų. Tai užtikrina didesnę apsaugą, mat girdint tik balsą galima apsigauti.

  • Belaidėms telefonspynėms nereikia įvairių kabelių, todėl jų instaliacija yra daug paprastesnė. Naudojantis belaide telefonspyne, namų savininkui suteikiamas telefonas, į kurį skambina atėjusysis. Jos gali turėti tiek video, tiek audio savybes. Taip pat su tokia telefonspyne galima valdyti vartus asmeninių namų savininkams.

  • Didžiausias skirtumas tarp paprastos ir GSM sistemų yra tas, kad naudojantis belaide GSM telefonspyne, atėjusio asmens skambutis yra nukreipiamas į buto ar namo savininko mobilųjį telefoną. Tai įgalina įleisti atėjusiuosius net jei šeimininko nėra namie (pavyzdžiui, atvykusius remontininkus). Tai taip pat patogu, nes dažnai vagys skambina patikrinti, ar esate namie. Atsiliepus su GSM belaide telefonspyne, galėsite sudaryti įspūdį, kad tikrai esate viduje ir išgąsdinti galimus įsibrovėlius.

Renkantis telefonspynę, svarbu atkreipti dėmesį į jos darbines sąlygas. Pavyzdžiui, kokią temperatūrą gali iškęsti. Lietuvoje yra svarbu, kad telefonspynė gerai funkcionuotų net tik karštu vasaros metu (iki 40 laipsnių karščio), bet ir žiemos metu (iki 30 laipsnių šalčio).

Telefonspynės yra tinkama apsauga ne tik daugiabučių, bet ir asmeninių namų savininkams. Pasirinkus šiuos prietaisus, visuomet bus galima žinoti, kas atėjo prie durų, ir geriau užtikrinti namų saugumą.

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2021 MySky

Temą sukūrė Anders Norén