MySky

Patarimai iš mano dangaus

Kaip išsirinkti tinkamus tepalus automobiliui?

Variklio alyva – svarbus komponentas, kuris, jeigu yra pasirenkamas blogai ar nepakeičiamas laiku, gali pridaryti nemažai žalos Jūsų transporto priemonei. Šiandien, kai įvairių automobilių prekių parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo šios priemonės pasiūlos, o internete įmanoma rasti ir dar egzotiškesnių variantų, susimaišyti gali būti išties nesunku. Tad kaip išvengti klaidų ir įsigyti variklio alyvą, tinkančią būtent Jūsų automobiliui? Žemiau pateikiame keletą patarimų.

Vadovaukitės gamintojo instrukcijomis

Tepalai pagal automobilį gali neretai skirtis. Autoaibe.lt rasite gausų tepalų pasirinkimą, tačiau pirmiausia vertėtų žinoti, ką rekomenduoja automobilio gamintojas. Stenkitės nesivadovauti savo nuožiūra ir laikykitės gamintojo nustatytų standartų, kad ilgainiui nesusidurtumėte su nenumatytomis problemomis. Automobilio naudojimo instrukcijoje gamintojas visuomet nurodo, kokia variklio alyva yra geriausia atitinkamam modeliui: koks turėtų būti klampumas (pavyzdžiui, 10W-30) bei rekomenduojamas tipas. Jei pirkote dėvėtą automobilį, instrukcijas galite rasti internete – nepasikliaukite tik buvusio savininko patirtimi. Tačiau ties šiuo žingsniu pasirinkimas nesibaigia.

Supraskite, kas rašoma ant pakuotės

Gamintojai visą svarbią informaciją dažniausiai stengiasi pateikti ant alyvos pakuotės, todėl prieš perkant yra svarbu atsižvelgti į tai, kas ant jos pažymėta. Jei perkate internetu, ieškokite detalaus gaminio aprašymo. Autoaibe.lt tepalai pagal automobilį yra patogiai suskirstyti į įvairias kategorijas ir išsamiai aprašyti. Visuomet ieškokite nurodyto alyvos klampumo, alyvos sudėties ir tipo, kokybės rodiklio (benzininiams varikliams skirta alyva žymima S, o dyzeliniams – C) – kuo toliau nuo abėcėlės pradžios nutolusi kodo raidė, tuo aukštesnės kokybės yra alyva. Taip pat atsižvelkite ir į tai, ar alyva savo sudėtyje turi įvairių priemaišų, kurios padeda išlaikyti žemesnę variklio temperatūrą, sumažina jo užteršimą ir korozijos riziką. Šios priemaišos ne tik turi įtaką variklio darbui, bet ir kainai – dažniausiai jos būna kiek brangesnės už įprastas. Visgi nerekomenduojama iškart susižavėti papildomų sudėtinių dalių gausa, nes kai kurios jų gali netgi padidinti kuro sąnaudas bei sukelti kitų pašalinių variklio simptomų.

Atsižvelkite į tam tikrus faktorius

Tepalai pagal automobilį tiek Autoaibe.lt, tiek fizinėse parduotuvėse bus išsirinkti lengviau, jeigu nepamiršite atsižvelgti į tam tikrus aspektus: kokiomis klimato sąlygomis važinėsite daugiausiai, kokio senumo yra Jūsų automobilis, kiek susidėvėjęs yra jo variklis. Be to, jeigu ketinate važinėti daug ir sudėtingomis sąlygomis, reikės ne tik geros kokybės tepimo priemonių, bet ir dažnesnio jos keitimo.

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2022 MySky

Temą sukūrė Anders Norén