MySky

Patarimai iš mano dangaus

Apsaugos kameros

Saugant savo turtą ne tik yra svarbu laiku įjungti garsinį signalą, kuris sustabdytų esančią vagystę. Reikia taip pat turėti įrodymų, kad nusikaltęs žmogus galėtų atlyginti žalą. Šioje sferoje labai pasiteisina apsaugos kameros. Tačiau jos būna skirtingos, todėl priklausomai nuo turimų poreikių, reikia žinoti, kurią yra geriausia pasirinkti Jums.

Apsaugos kameros gali būti kelių rūšių: jos gali būti analoginės, IP ar skaitmeninės. IP kameros tampa vis populiaresnės dėl jų lengvo prijungimo prie sistemos bei užtikrinamos aukštos kokybės video – jos turi aukščiausią skiriamąją gebą. Analoginės yra naudojamos vis rečiau, nes jų vaizdo kokybė nėra itin aukšta. Jos paprastai naudojamos tokiais atvejais, kai būtina susidaryti bendrinį vaizdą, tačiau nereikia matyti visų įvykio detalių. Skaitmeninės kameros yra geresnės už analogines – jas lengviau sumontuoti, vaizdo kokybė aukštesnė, o patį video galima įrašyti ir vėliau peržiūrėti.

Vienas svarbiausių dalykų renkantis kamerą, yra jos skiriamoji geba. Ji padeda užtikrinti, kad vaizdą galėsite matyti lygų, netrūkinėjantį ir aiškų. Dėl to reikia rinktis kamerą, kuri turi jautrią fotomatricą. Kuo jautresnė, tuo yra mažesni vaizdo nuostoliai – daugiau šviesos pereina į galutinį įrašą. Taip pat labai yra svarbi vaizdo kompresija – kuo labiau suspaudžiamas vaizdas, tuo mažiau galima matyti atskirų detalių. Kad gerai matytųsi vaizdas, reikia ir tinkamo apšvietimo. Jeigu yra filmuojama naktį, geriausia yra kameras suderinti su dirbtiniu apšvietimu, kuris leis geriau matyti tai, kas vyksta.

Labai svarbus yra tinkamas kameros įrengimas. Jei ji pastatoma netinkamoje vietoje, net ir pati geriausia HD kamera negalės užtikrinti, kad matysite, kas atsitiko. Apsaugos kameros gali būti stacionarios arba judančios. Tos, kurios juda, yra daug patogesnės didelėje teritorijoje, o stacionarios – mažesnėje.

Apsaugos kameros dažniausiai gali veikti pakankamai dideliame temperatūrų skirtume: nuo -35º C iki +50º C. Patalpose naudojamų kamerų veikimo temperatūra nėra itin svarbi, nes ji paprastai neviršija 40º C šilumos. Kaip ir visos kameros, apsauginės gali būti nustatytos, kad pradėtų filmuoti tik po tam tikro signalo: judesio, suveikus davikliui.

Jeigu norite visuomet jaustis saugus, skirkite lėšų įsigyti tinkamoms apsaugos kameroms. Jos užtikrins, kad žinote, kas vyksta Jūsų saugomose erdvėse. Kameros padės užfiksuoti, jeigu įvyko kas nors neteisėta ir leis greitai susekti kaltus asmenis.

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2022 MySky

Temą sukūrė Anders Norén