MySky

Patarimai iš mano dangaus

3 patarimai, kad sunkvežimis tarnautų ilgiau

Daugelis sunkvežimių savininkų savo ištikimai transporto priemonei pateikė aibę sudėtingų išbandymų per ilgus eksploatacijos metus. Ir nors šios transporto priemonės įprastai pasižymi ilgaamžiu veikimu, tačiau yra būdų, kurie užtikrins, kad sunkvežimis be problemų įveiks dar kelias dešimtis tūkstančių kilometrų. Be to, apleistos problemos, kurios savo požymių gali nerodyti ilgai, vieną dieną skaudžiai atsilieps kišenei. Reguliariai atliekamas sunkvežimių servisas padės to išvengti. Štai keletas patarimų, kurie padės identifikuoti bėdas ar priminti būtinus priežiūros aspektus.

Tikrinkite skysčius ir tepimo sistemą

Maždaug kas mėnesį vertėtų patikrinti transmisijos ir vairo stiprintuvo skystį. Tai geriausia daryti įjungus variklį ar po važiavimo, nes tai leis pastebėti nutekėjimą bei tiksliau nurodys esamą skysčio lygį. Variklio alyvą, priklausomai nuo važiavimo sąlygų, rekomenduojama keisti kas maždaug 8 tūkst. kilometrų. Jeigu sunkvežimis naudojamas ypač sudėtingomis sąlygomis, tikėtina, kad tepalus ir filtrą reikės keisti ir dažniau.

Atkreipkite dėmesį į padangas

Galinės sunkvežimio ašies apkrova yra ženkliai didesnė nei priekinės, todėl tai dažnai sukelia netolygų padangų nusidėvėjimą. Bene kiekvienas sunkvežimių servisas rekomenduoja padangas keisti vietomis, kad jos dėvėtųsi tolygiau. Tai ne tik pagerins sukibimą su kelio danga, bet ir leis sunkvežimiui važiuoti efektyviau, pagerins jo našumą ir variklio jėgos perdavimą. Deja, apie šį aspektą pagalvoja toli gražu ne kiekvienas vairuotojas. Be to, bent kartą į mėnesį derėtų patikrinti padangų slėgį.

Stebėkite ridą

Skirtingi gamintojai nurodo konkrečius serviso terminus, todėl visuomet vertėtų vadovautis būtent jais. Žinoma, išskyrus tuos atvejus, kai jaučiate esant vienokį ar kitokį sutrikimą – delsti tuomet nepatartina., nes tai gali kelti pavojų saugumui. Pasiekus gamintojo pateiktą intervalą, reikėtų pristatyti sunkvežimį detaliai apžiūrai. Net jeigu tos ribos nepasiekėte, kartą per metus atlikti tokią apžiūrą yra privalu. Sunkvežimių servisas įdėmiai apžiūrės variklio diržų ir kitų komponentų būklę, patikrins, ar nėra reikalingas kuro purkštukų keitimas.

Be variklio apžiūros, dėmesį patikrinti reikės ir važiuoklę, elektros kabelius, radiatorius. Kai kuriuos iš šių dalykų galite nesudėtingai atlikti ir patys, tačiau svarbiausius ir sudėtingus darbus verčiau patikėti į profesionalų rankas.

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2019 MySky

Temą sukūrė Anders Norén