MySky

Patarimai iš mano dangaus

„Xenon“ lemputės: kaip išsirinkti tinkamas?

Jei pastebėjote, kad jūsų automobilio žibintai šviečia silpniau nei įprastai, tai gali reikšti, kad atėjo metas pakeisti lemputes. Šiuo metu vienos iš populiariausių yra „Xenon“ tipo. Taigi, į ką atkreipti dėmesį renkantis tokias lemputes?

Skirtingos kartos

 

Tokio tipo lemputės automobiliuose pradėtos naudotos jau pakankamai seniai – maždaug prieš tris dešimtmečius. Tiesa, dabartinės yra kur kas modernesnės ir patikimesnės. Galima išskirti tokias jų rūšis: D1S, D1R, D2S, D2R, D3S, D3R, D4S, S4R, D5S ir D8S.

Tiems, kurie su tokiu žymėjimu susiduria pirmą kartą, jis atrodo pakankamai sudėtingas, todėl svarbu patikslinti kiekvienos raidės ir skaičiaus reikšmę. Raidė „D“ reiškia iškrovą (angl. discharge), skaičius – „Xenon“ lemputės tipą, o paskutinė raidė – išorinio žibinto tipą.

Pirmos kartos lempučių sudėtyje yra nedidelis kiekis gyvsidabrio, o naujesnėse, kurios gaminamos nuo 2004 metų, jo jau nėra. Pačios naujausios kartos lemputės (D5S ir D8S) yra mažesnės galios, tačiau skleidžia tokią pat ryškią šviesą.

Techniniai parametrai

 

Prieš įsigyjant naujas lemputes, reikėtų nepamiršti atidžiai įvertinti, kokios tinka būtent jūsų automobiliui. Nors ir vizualiai atrodo vienodai, tačiau skirtingos kartos lemputės gali netikti tam pačiam automobiliui. To priežastis – reikalingi skirtingi lizdai ir įtampa.

Bene paprasčiausias būdas tai išsiaiškinti – tiesiog išimti senąsias lemputes ir pažiūrėti, kokie duomenys ant jų pateikti. Tai gali padėti išvengti nereikalingų išlaidų.

Žibintų modelis

 

„Xenon“ lemputės būna skirtos dviejų tipų žibintams – lęšiniams (pažymėtos raide „S“) arba reflektoriniams (pažymėtos raide „R“). Taigi, prieš perkant naujas lemputės reikėtų įvertinti, kokio modelio žibintai yra jūsų automobilyje. Lęšiniams žibintams skirtos lemputės yra pagamintos iš paprasto stiklo, o reflektoriniams – padengiamos specialiais dažais. Jie neleidžia šviesai sklisti tam tikra kryptimi.

Jei ir jums reikalingos tokio tipo automobilinės lemputės, jas galite užsisakyti internetu. Ta vienas iš greičiausių, patikimiausių ir saugiausių būdų šiuo metu. Plačiame asortimente galima rasti didelį prekių pasirinkimą. Jei turite klausimų, susisiekite su parduotuvėje dirbančiais konsultantais, kurie gali padėti nuspręsti, kurios „Xenon“ lemputės tinka jūsų automobiliui.

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2021 MySky

Temą sukūrė Anders Norén