MySky

Patarimai iš mano dangaus

Ką verta žinoti apie žiemines padangas?

Žieminės padangos – tai, kas šiuo metu aktualu daugeliui vairuotojų. Artėjant lapkričio pirmajai jos turi pakeisti vasarines. Kartais naudojamos ir universalios padangos (tinkančios tiek vasaros, tiek žiemos metu), tačiau siekiant maksimalaus komforto – skirtingiems sezonams verta turėti atskirus komplektus.

Tokių padangų išskirtinumai

 

Jei ir jūs renkatės naujas žiemines padangas, verta žinoti jų išskirtinumus. Visų pirma, pastarųjų guma yra minkštesnė ir pritaikyta būtent žemesnei temperatūrai. Taip pat šios priemonės turi platų centrinį griovelį. Jis reikalingas specialiai vandens ir sniego ištraukimui iš padangos apačios. Tai leidžia užtikrinti geresnį sukibimą su kelio danga.

Žieminės padangos protektorius turi daugiau griovelių, todėl suteikiamas saugumas net ir važiuojant itin nepalankiomis oro sąlygomis, pavyzdžiui, esant plikledžiui. Be to, grioveliai yra gilesni, o plokštelė – tankesnė.

Skirtingi priemonių tipai

 

Šaltajam sezonui skirtas padangas gali suskirstyti į tris tipus: kietos sudėties, minkštos sudėties ir dygliuotas. Pirmosios yra universalios, t. y. skirtos važiuoti tiek asfaltu, tiek sniegu. Tokios priemonės užtikrina itin gerą sukibimą su šlapia kelio danga, tačiau ne tokį gerą su apledėjusia ar snieguota.

Atrojo tipo padangos yra pagamintos iš minkštesnės gumos, todėl leidžia užtikrinti stabilumą važiuojant apsnigta ir apledėjusia kelio danga. Jos pritaikytos būtent žemai temperatūrai ir puikiai tinka Lietuviškomis žiemomis. Svarbu atkreipti dėmesį, kad tokios žieminės padangos nėra tinkamos važiuoti vasaros metu.

Paskutiniojo tipo padangų išskirtinumas – dygliai. Pastarosios skirtos važiuoti nevalytais arba kitais sunkiai pravažiuojamai keliais. Dygliai užtikrina gerą sukibimą netgi su apledėjusia danga, todėl tinka net ir esant ekstremaliomis oro sąlygomis. Su tokiomis padangomis negalima važinėti šiltuoju sezonu (t. y. po balandžio 10 dienos iki lapkričio 1).

Jei ir jūs jau pradedate ruoštis šaltajam sezonui, ši informacija gali praversti. Naujas padangas patogu įsigyti artimiausioje specializuotoje parduotuvėje (Vilniuje, Kaune ar kitame Lietuvos mieste). Skubantiems ir neturintiems tam laiko rekomenduojama jas užsisakyti internetu. Internetinėje svetainėje raskite platų įvairių priemonių pasirinkimą – tai ne tik žieminės padangos, bet ir akumuliatoriai, aušinimo skysčiai ir t. t.

 

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2021 MySky

Temą sukūrė Anders Norén